"למלא את החלל" ו"עלטה" זכו בפסטיבל חיפה
תרבות ובידור נענע10
שני הסרטים חלקו את המקום הראשון בפסטיבל, משה איבגי זכה בפרס השחקן בסרט "מנתק המים" והסרט "שש פעמים" זכה בשלושה פרסים

"עלטה" ו"למלא את החלל" זכו בפרס קרן תרבות חיפה, הפרס הראשון בתחרות הקולנוע הישראלי העלילתי בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-28 חיפה, בטקס שנערך הערב (שבת). הסרטים הזוכים נבחרו ע"י חבר השופטים שכלל את הבמאית ג'ולי שלז, הבמאי יצחק צפל ישורון, הצלם אמנון זלאייט, המפיק אהוד בלייברג והפרופסור ג'ראלד פרי.

 

70,000 ש"ח שהוענקו לסרט "עלטה" חולקו בין הבמאי מיכאל מאיר והמפיקים ליהוא רוטר ומיכאל מאיר.

 

"עלטה" מספר את סיפורו של נימר, צעיר פלסטיני, בן מסור וסטודנט מצטיין, החולם על לימודים בחו"ל וחיים טובים יותר. בלילה גורלי אחד הוא פוגש את רועי, עו"ד ישראלי, והשניים מתאהבים. ככל שמערכת היחסים ביניהם מתהדקת, נימר נאלץ להתמודד עם מציאות קשה של חברה פלסטינית שמוקיעה אותו בגלל זהותו המינית מכאן, וחברה ישראלית שאינה מקבלת אותו בגלל זהותו הלאומית הפלסטינית מאידך.

 

 

70,000 ש"ח נוספים הוענקו לסרט "למלא את החלל" וחולקו בין המפיק אסף אמיר והבמאית רמה בורשטין, שבועיים לאחר הזכייה הגדולה בטקס פרסי אופיר. גם צלם הסרט אסף סודרי, שזכה בפרס הצלם בטקס פרסי אופיר, זכה הערב בפרס הצילום לאחר שהשופטים טענו כי מדובר ב"צילום מדויק ומינימליסטי, ובו בזמן מהמם ומכשף. עבודת המצלמה המהפנטת חוגגת עולם דתי, טקסי ונטול זמן, גשמי ורוחני כאחד".

הסרט "שש פעמים" בבימוי של יונתן גורפינקל, שזכה השבוע בפרס בפסטיבל סן-סבסטיאן היוקרתי, זכה בשלושה פרסים שונים בפסטיבל: פרס סרט הביכורים, פרס התסריט ופרס השחקנית בסרט עלילתי שהעונק לשחקנית סיון לוי.

 

"שש פעמים", שכתבה התסריטאית רונה סגל בהשראת אירועים אמיתיים, מתאר כמה שבועות בחייהם של קבוצת מתבגרים בני 17 בהרצליה, שאל בית ספרם עברה גילי, בחורה המנסה לתפוס את מקומה בכל דרך אפשרית. דרך גילי אנחנו מתוודעים אל המעמדות, הערכים ויחסי הכוחות שמרכיבים את חווית ההתבגרות הישראלית ב-2012, המתועדים בריאליזם מטלטל וחסר רחמים.

 

פרס השחקן בסרט עלילתי הוענק לשחקן משה איבגי על משחקו בסרט "מנתק המים" בימויו של עידן הובל.

 

פרס הסרט התיעודי הוענק לסרט "השיעור" של הבמאית ענת צוריה, פרס עוגן הזהב לקולנוע ים תיכוני הוענק לסרט "שלגי הקילימינג'רו" של רובר גדיגיאן, ציון לשבח ניתן לסרטו של הבמאי אלן רנה "עוד לא ראיתם כלום" ובפרס פאדורה (איגוד המבקרים באירופה) זכה הסרט "מעבר לגבעות" של כריסטיאן מונג'ו.

 

 

חזרה לערוץ
לדף ראשי nana10


*