מחשש ל"יחסים עם ערבים": הופסקו משמרות הלילה של בנות השירות הלאומי
רועי שרון
פרסום ראשון: מנהלת השירות הלאומי פרסמה הוראות לפיהן מתנדבי השירות הלאומי לא יתנדבו אחרי השעה 21:00. הסיבה: קמפיין שניהלו רבנים וארגונים בציונות הדתית בעקבות עדויות על יחסים אינטימיים בין בנות שירות לרופאים ערבים. אך ארגון להב"ה שהיה ממובילי הקמפיין לא מרוצה: "יש להפסיק את השירות הלאומי בכל מקום שיש גויים"

לפני כשבועיים פרסמה מנהלת השירות הלאומי הנחיות חדשות לפיהן לא יתנדבו בני ובנות השירות הלאומי אחרי השעה 21:00. הערב (רביעי) נחשף בחדשות 10 כי מדובר בהחלטה שהתקבלה בעקבות קמפיין שניהלו רבנים בציונות הדתית וארגון להב"ה לאחר שקיבלו דיווחים על יחסים אינטימיים בין בנות שירות לאומי לרופאים ערבים בבתי החולים בהם התנדבו.

 

במשך שנה ניהלו רבנים, בראשם דב ליאור, שמואל אליהו ויעקב אריאל, וארגון להב"ה קמפיין נגד ראשי השירות הלאומי. הקמפיין התחיל לאחר שאותם רבנים קיבלו תלונות על הטרדות מיניות וקשרים אינטימיים שנרקמו בין בנות שירות לרופאים ערבים בבתי חולים שבהם נמצאות מאות בנות שירות. "מגיעים אליי סיפורי זוועות על בנות טובים", סיפר בעבר הרב אריאל.

 

לפני שבועיים נשא הקמפיין פרי כשראש המנהלת, שר-שלום ג'רבי, פרסם מכתב ובו ההנחייה החדשה: "לא מספר פניות שהגיעו אלינו לגבי מקרים מהם עלה חשש לשלומם של המתנדבים/ות וכתוצאה משירות במשמרת לילה, אני מנחה אתכם כמפורט להלן. לא תתאפשר התנדבות במסגרת השירות הלאומי במשמרת לילה החל מהשעה 21:00".

 

"קיבלנו את ההחלטה מתוך דאגה לשלום המתנדבים וההחלטה התקבלה בברכתו של השר הממונה, נפתלי בנט", מסר ג'רבי.

 

אך לא כולם מרוצים מההחלטה. בנצי גופשטיין, ראש ארגון להב"ה, מסר בתגובה: "לצערי המהלך מצומצם מדי, מאוחר מדי ויש להפסיק את השירות הלאומי בכל מקום שיש גויים".

לחץ לצפיה בסרטון
חזרה לערוץ
לדף ראשי nana10


*