כונס אלווריון יקיים היום התמחרות חדשה למכירת פעילות החברה
זוהר שחר לוי, כלכליסט
שתי המתמודדות העיקריות הן סיגמא וויב וואלקי טלקום. אתמול הגישה סיגמא וויב בקשה משופרת ולטענתה טובה יותר מזו של וואלי טלקום
כונס הנכסים של אלווריון, רו"ח יואב כפיר, יקיים היום (ב') התמחרות חדשה למכירת פעילות החברה בין שתי המתמודדות לרכישה: סיגמא וויב וואלי טלקום, כך החליט שופט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין. בשבועות האחרונים, מאז מונה רו"ח כפיר ככונס נכסים לאלווריון שהפכה חדלת פרעון, נוהלה התמחרות לרכישתה. שתי המתמודדות העיקריות, סיגמא וויב וואלקי טלקום, הגישו לכונס את הצעתן ובהמשך אף שיפרו אותן. סיגמא וויב, של אריה טרבלסי, הציעה לרכוש את נכסי אלווריון בכ-20 מיליון שקל. בנוסף, ביקשה להנפיק מניות לעובדי החברה כדי לשמר אותם. וואלי טלקום שהתחילה בהצעה שנעה סביב ה-4 מיליון שקל, העלתה את הצעתה ללפחות 21 מיליון שקל אחרי תהליך התמחור.
בתום הליך התמחור, שהתייחס בין השאר לרכישת הנכסים, להסדר הנושים וכן לערבויות ולביטחונות, עלה כי מדובר בשתי הצעות זהות. יחד עם זאת, ביקש הכונס לאשר את המכירה לואלי טלקום שזכתה לתמיכת עובדי אלווריון ולתמיכת בנק סיליקון וואלי, המהווה נושי מהותי לאלווריון. "ואלי הראתה רצון מאוד רציני לעמוד בהתחייבות שלה בסיכומים", כך לפי רו"ח כפיר.
חברת אלווריון ברמת החיל . צילום: אביגיל עוזי בדיון שהתקיים הבוקר בפני השופט אורנשטיין, ביקש תחילה רו"ח כפיר לאשר את המכירה לוואלי טלקום. לדבריו, לאחר שהתברר כי מדובר בהצעות זהות הוא פנה לצדדים והציע להם להעלות את ההצעה. כסירבו, ביקש שיחברו יחדיו וכשהשיבו בשלילה גם לכך - ביקש את הסמכות להכריע, אך גם לכך סירבו שתי המתמודדות. לכן, בסופו של דבר, לאור תמיכת הבנק והעובדים החליט לקבל את הצעתה של וואלי טלקום.
אולם, אתמול הגישה סיגמא וויב בקשה משופרת ולטענתה טובה יותר מזו של וואלי טלקום. לפי הצעה זו, היא תשלם עבור רכישת אלווריון 24 מיליון שקל, שיפור של למעלה מ-10% מהתמורה המינימלית שמוצעת על ידי וואלי – 21 מיליון שקל. סיגמא הציעה עוד להגדיל את הערבויות, להאריך את תוקפן, לזרז את לוח הזמנים, להקצות מניות לעובדים ולהגדיל את תשלום המזומן הראשון "בד בבד עם העברת הנכסים" לתשלום ל 7 מיליון שקל במקום 5 מיליון שקל.
"ניתן שיפור משמעותי להצעה", הצהיר במהלך הדיון בא כוחה של סיגמא וויב, עו"ד עמית לדרמן. "ההלכה קובעת שכל עוד לא אושרה הצעה, במיוחד בנסיבות האלה, יש לאפשר את שקילת ההצעה המשופרת".
מנגד, התנגדה וואלי טלקום לעמדתה של סיגמא וויב וביקשה לאשר לה את המכירה, כפי שביקש כונס הנכסים מלכתחילה. "הודעת סיגמא", כתב בא כוחה של וואלי טלקום, עו"ד רונן מטרי לבית המשפט, "הינה ניסיון לא ראוי לפתוח מחדש תוצאות התמחרות בה השתתפה, אשר בה נקבע והוסכם מראש כי היא סופית, כאשר ההצעה הזוכה נהנית מתמיכת הכונס ומתמיכה רחבה של הנושים".
נציג הכנ"ר (כונס הנכסים הרשמי) ציין בדיון כי חשב שראוי יהיה לעשות מקצה שיפורים בהצעות "על מנת להשיא את התמורה" ולשם כך לקיים התמחרות נוספת. לדבריו, בשתי ההצעות ישנם פגמים ועל המתמודדות להתמודד עם קשיים אלו.
לאור הדיון ביקש הכונס של אלווריון לקיים עוד היום התמחרות נוספת, התמחרות שצפויה להתקיים בשעות הקרובות במשרדי החברה. לשם כך ביקש למחוק את בקשתו להכריז על וואלי טלקום כזוכה כשלאחר שתסתיים ההתמחקות תוגש בקשה חדשה לבית המשפט לאישור המכירה. השופט אורנשטיין קיבל את הבקשה וצפוי לדון בהתמחרות הנוספת כבר מחר.

חזרה לערוץ
לדף ראשי nana10


*